Akustika

Akustika

Ümbritseva müra häirimine on tavaline probleem. Sa tahad, et koosolekud toimuksid täiesti vaikses keskkonnas, kus ei oleks võimalik kuulda kõrvaloleva peo hääli.

Helikindla siirdeseina abil saate ruumi omadusi optimeerida. Meie seinasüsteemidega saate parandada ruumi akustikat (heli neeldumine) ja ruumide vahelist mürataset (heliisolatsioon).

Heli neeldumine

Heli neeldumise (sumbumise) all mõeldakse ruumi sisemist heli liikumist. Kujutage ette heli kajamist tühjas ruumis, kus pole mööblit ega kardinaid.

Optimeeritud akustika saavutamiseks ruumis pakume mitmesuguseid lahendusi koos oma seinasüsteemidega. Meie lahendused hõlmavad heli neelavaid pinnamaterjale nagu taaskasutatud PET-vilt ja akustilised (mikro) perforeeritud või soonega kassetid. Meie heli neelavaid seinakatteid saab rakendada ka statsionaarsetele seintele. Meie akustilisi lahendusi on katsetatud litsentseeritud laborites vastavalt Euroopa (EN ISO) ja Ameerika (ASTM) standarditele.

Alfa väärtus (αw) vastab ISO 11654 standardile.

NRC väärtus vastab standardile ASTM-C423.

Helipidavus

Helipidavus määratakse meetmetega, mis on võetud helikindla seina ja kahe ruumi vahel. Sõltuvalt taotletud spetsifikatsioonidest ja olemasolevast eelarvest suudame pakkuda helipidavuse väärtusi vahemikus 36 dB kuni 58 dB.

Siirdeseina helipidavuse väärtus on näidatud väärtusega Rw (mõõdetud heli vähendamise indeks). Soovitud tulemuse saamiseks vajaliku helipidavuse määramine sõltub erinevatest teguritest, mis edastavad heli otseselt või kaudselt ruumide vahel õhu, otsese kontakti ja külgneva heli vahel. Ruumide vahelise helipidavuse olulised elemendid peale siirdeseinade on:

  • Summutatava heli tase ja olemus
  • Põrand, lagi ja fassaad (seinad)
  • Uksed ja aknad ruumis
  • Rõhu tase
  • Torustik, mis läbib akustilist deflektorit (kanalid, ventilatsioon, elektroonika jne)

Meie seinad on vastavalt Euroopa (EN) ja Ameerika (ASTM) standarditele testitud ja sertifitseeritud sõltumatute konsultatsiooniagentuuride poolt nagu Peutz.

dB (Rw) vastavad standarditele EN10140-2, ISO 140-3 ja ISO 717-1

STC (heliülekandeklass) vastab standardile ASTM E-413-16

Kui teil on meie siirdeseina helipidavuse või -absorptsiooni kohta küsimusi või vajate nõuandeid või sertifikaate, võtke meiega kindlasti ühendust.